Inžinerinės veiklos klubas
Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokykloje veikia inžinerinės krypties klubas
Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokykloje jau aktyviai veikia inžinerinės krypties klubas – „Įdomioji inžinerija ir meno labirintai“, kurią sudaro 22 mokiniai iš suburtų 5–8 klasių, besidominčius technologijomis, eksperimentais ir kūrybiniu mąstymu. Klubas tapo ne tik nauja galimybe mokiniams gilinti savo žinias fizikos, matematikos ir technologijų srityse, bet ir vieta, kur jie praktiškai taiko STEAM ugdymo principus.
Mokiniai kuria ir eksperimentuoja STEAM ir FabLab laboratorijoje
Klubo veiklos vyksta STEAM ir FabLab laboratorijose, kur mokiniai kuria ir dirba su realiais inžineriniais projektais, atlieka eksperimentus ir gilina savo kūrybinius-techninius įgūdžius. Mokiniai konstruoja, projektuoja, programuoja bei įgyvendina idėjas, kurios virsta realiais prototipais. Veiklas organizuoja technologijų mokytoja Jurgita Grigalauskienė ir fizikos-matematikos mokytojas Linas Naimavičius, padedantys mokiniams įgyvendinti jų sumanymus.
Svarbi klubo dalis – tinklaveika tarp geografiškai nutolusių mokyklos skyrių, leidžianti skirtingų vietovių mokiniams bendradarbiauti, dalytis idėjomis ir kurti bendrus projektus.
Mokiniai aktyviai įsitraukia į projektines veiklas
Klubo veiklos jau integruojamos į mokyklos ugdymo procesą – iki 30 proc. mokinių asmeninių projektų tampa formaliojo ugdymo dalimi. Mokiniai ne tik įgyja vertingų žinių, bet ir ugdo kritinio mąstymo, problemų sprendimo bei komandinio darbo įgūdžius.
Jau dabar matomas teigiamas poveikis – mokiniai aktyviai dalyvauja klubo veiklose, rodo didesnį susidomėjimą inžinerija ir technologijomis, gerėja jų praktiniai įgūdžiai. Be to, didėja užimtumas po pamokų, o mokiniai savo laiką skiria prasmingai ir inovatyviai veiklai (gamina kalėdines dekoracijas mokyklos papuošimui, apdovanojimus mokyklos sportininkams, filmukus skirta „Pi“ dienai ir t.t.)
Investicija į ateities kūrėjus
Projektas vykdomas nuo 2024 m. gruodžio iki 2026 m. balandžio mėn., jo įgyvendinimui skirta 23 513,10 €. Klubo veiklos prisideda prie mokyklos strateginių tikslų įgyvendinimo, gerinant mokinių pasiekimus bei didinant jų įsitraukimą į neformalųjį ugdymą.
„Mokiniai jau dabar aktyviai dalyvauja inžinerinio klubo veiklose, mokosi kūrybiškai spręsti problemas, konstruoja ir eksperimentuoja. Džiaugiamės matydami jų entuziazmą bei norą mokytis per praktiką“, – teigia projekto organizatoriai.
Laboratorija yra “Tūkstanmečio mokyklų II” projekto dalis. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
