Dubysos aukštupio mokykla

„Ką norima įvesti į gyvenimą, tą reikia pirmiausia įvesti į mokyklą“ Vilhelmas fon Humboltas

„Istorija aplink mus: nuo viduramžių šarvų iki “Minecraft” blokelio“. Olimpinė diena – 2021.

Rugsėjo 2-3 dienomis Dubysos aukštupio mokykla iš visų trijų savo padalinių – Aukštelkės, Kurtuvėnų ir Bubių pakvietė mokinius įsijungti į įvairias edukacines veiklas „Istorija aplink mus: nuo viduramžių šarvų iki „Minecraft” blokelio“. Istorinė tema vyravo visuose užsiėmimuose, kuriuos vedė patyriminio muziejaus „Vikingų kaimo“, VšĮ „Edukraftas“, Dubysos aukštupio mokyklos edukatoriai. Patyriminio muziejaus specialistai vaikus supažindino su stalo, lauko žaidimais, kuriais buvo žaidžiama gilioje senovėje. Ypač didelį susidomėjimą vaikams kėlė Saulės mūšio kario aprangos ir ginklų pristatymas. Dalyviai  ne tik susipažino su viduramžių kovos būdais, bet ir patys dalyvavo mūšio simuliacijoje.

“Minecraft” žaidimo zonos  virtualioje erdvėje grupė dalyvių buvo mokomi susikurti ir pastatyti Bubių piliakalnio Dubysos pilį. Šiuos užsėmimus vedė VšĮ „Edukraftas“ įkūrėjas Darius Kniukšta.

Mokyklos fizinio ugdymo mokytojai, įsijungdami į bendrą temą, organizavo Olimpines dienas: mokiniai žaidė senovinius žaidimus, lietuvišką ritinį,  vaikščiojo ant kojūkų ir kt. Dalyviai noriai žaidė senovinius judriuosius žaidimus, lygino juos su šiuolaikiniais. Ypač daug emocijų sukėlė beisbolo treniruoklio pristatymas. Čia dalyviai išbandė savo reakciją, taiklumą, buvo apdovanoti beisbolo federacijos prizais.  Šiuolaikiškas treniruoklis “atkeliavo” į Bubius  Lietuvos beisbolo federacijos ir mokyklos bendradarbiavimo dėka. Sporto veiklos  bendrai finansuojamos valstybes Sporto rėmimo fondo lėšomis, kuri administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas mokykloje įgyvendinant projektą ,,Sportuojame kartu”.

Džiugu, kad prisimindami olimpinį principą – “Svarbiausia ne laimėti, o dalyvauti” – mokiniai išbandė visas siūlomas veiklas.